Kaksinkertainen tangoprinssi vuosimallia 2016 ja 2017, Markku Uhlbäck, on Kuhmossa päivänvalonsa nähnyt ja sittemmin kuopiolaistunut luokanopettaja. Hänen energiset ja uudensuunnan tangontulkintansa iskivät suoraan suomalaisten sydämiin vuosi takaperin, eikä tarvitse olla kovin kummoinen ennustaja sanoessaan, että laulava Markku-ope sulattaa sydämet tämän päivän 7-vuotiaista seuraavan vuosisadan satavuotiaisiin.

—————–

Tanssilavoilla ja ravintolakeikoilla Markun ohjelmisto koostuu perinteisestä tanssimusiikista nykyrytmejä unohtamatta. Huvitapahtuman onnistumisen takaa tanssiorkesteri Calibra, jonka pitkän linjan ammattilaiset ovat hioneet ohjelmiston sellaiseen iskuun, ettei kukaan jää kylmäksi!

—————–

Herkempää puoltaan Markku esittelee konserttisali- ja kirkkokonserteissaan. Valloittava hymy, suuret tunteet, syvät tulkinnat, monipuolisen musiikin esittäminen sekä aitous, sympaattisuus ja vilpittömyys ovat ne, joista Markku tunnetaan! Tätä miestä kannattaa tulla kuuntelemaan paikan päälle!

——————–

——————–
21457381_10210092771103534_6763847319968229196_o

21368838_10210092783663848_7935289688818444764_o

——————–

Keikkamyynti: Suomen Artistituotanto Oy (Sami Jalonen) p. 0400 921 674 / sami@artistituotanto.fi

——————–

——————–

https://www.facebook.com/markku.uhlback

https://www.instagram.com/markkuuhlback/

——————–

—————-

TULEVAT KEIKAT 2018
06.01 KITEE, Pajarinhovi klo 19
27.01 LAPINLAHTI, Alapitkän nuorisoseura klo 19
11.02 SIILINJÄRVI, Salmi-sali klo 15
01.04 SOTKAMO, Sotkamon kirkko klo 18
02.04 JUUKA, Juuan kirkko klo 18
20.04 JOENSUU, Sokos Hotel Kimmel (Karaokeyhdistysten joukkuekaraoken SM-kilpailujen tuomarointi)
21.04 JOENSUU, Sokos Hotel Kimmel (Karaokeyhdistysten joukkuekaraoken SM-kilpailujen tuomarointi)
11.08 LIPERI, Liperin lava klo 20

——————–

——————–

TULEVAT KEIKAT 2017

04.11 KUHMO, Kuhmo-talo (Kainuun Tangolaulun Taitokisat -tuomarointi)
05.11 KUHMO, Kuhmo-talo (Kainuun Tangolaulun Taitokisat -tuomarointi)
24.11 MAANINKA, Tuovilanlahden nuorisoseurantalo klo 18
01.12 VALTIMO, Valtimon kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 19
02.12 KUHMO, Kuhmo-talo (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 18
03.12 KUHMO, Yksityistilaisuus
08.12 VARPAISJÄRVI, Varpaisjärven kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 19
09.12 VARKAUS, Varkauden kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 18
10.12 TERVO, Tervon kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 19
14.12 JOENSUU, Rantakylän kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 19
15.12 RÄÄKKYLÄ, Rääkkylän seurakuntatalo (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 19
16.12 PIEKSÄMÄKI, Kari Tapion Paalupaikka (Veturitallit) klo 20
20.12 LIPERI, Ylämyllyn seurakuntatalo (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 19
31.12 POLVIJÄRVI, Lomakeskus Huhmari klo 19.45

—————-

TEHDYT KEIKAT 2017
25.01 VANTAA, Pub Hertas (UKC-laulukilpailun alkukarsinta) klo 20
29.01 TUUSNIEMI, Monitoimisali (Lauluja rakkaudesta) klo 17
04.02 KARHULA, Keskustalo (Sanna Liimatainen & Calibra)
12.02 JUUKA, Kunnantalon valtuustosali (Lauluja rakkaudesta) klo 14
26.02 LAPINLAHTI, Lapinlahti-sali (Lauluja rakkaudesta) klo 15
01.03 TUUSNIEMI, Tuusniemen seurakuntakoti (Kun olin lapsi) klo 18
05.03 RIISTAVESI, Riistaveden kirkko (Kun olin lapsi) klo 18
10.03 VAALA, Vaalan kirkko (Kun olin lapsi) klo 18
15.03 MAANINKA, Maaningan kirkko (Kun olin lapsi) klo 18
18.03 ÄÄNEKOSKI, Kartanon kievari (Laulun taikaa -laulukilpailun alkukilpailu) klo 16
19.03 NILSIÄ, Nilsiän kirkko (Kun olin lapsi) klo 18
24.03 KUHMO, Kuhmon kirkko (Kun olin lapsi) klo 18
26.03 TERVO, Tervon kirkko (Kun olin lapsi) klo 14
01.04 KIURUVESI, Kiurusali (IskelmäMestarit Estradilla) klo 15
12.04 VANTAA, Pub Hertas (UKC-laulukilpailun semifinaali) klo 16
13.04 VANTAA, Pub Hertas (UKC-laulukilpailun semifinaali) klo 16
06.05 ÄÄNEKOSKI, Kartanon kievari (Laulun taikaa -laulukilpailun finaali) klo 10
13.05 VANTAA, Sokos Hotel Vantaa – Tulisuudelma (UKC-laulukilpailun finaali) klo 20
21.05 JYVÄSKYLÄ, Kivistön työväentalo (Sanna Liimatainen & Calibra)
27.05 TURKU, Venus Nightlife (Seinäjoen Tangomarkkinoiden semifinaalimaratoni)
10.06 ILOMANTSI, Ravintola Mendin (Sanna Liimatainen & Calibra)
17.06 KERAVA, Klondyke-talo (Seinäjoen Tangomarkkinoiden finaalin karsinta)
05.07 SEINÄJOKI, Paviljonki (Seinäjoen Tangomarkkinat) klo 20.10
06.07 SEINÄJOKI, Kisa-Areena – Tangokuningatarfinaali (Seinäjoen Tangomarkkinat) klo 19
07.07 SEINÄJOKI, Kisa-Areena – Tango Finlandia -juhlakonsertti (Seinäjoen Tangomarkkinat) klo 19
07.07 SEINÄJOKI, Paviljonki (Seinäjoen Tangomarkkinat) klo 21.30
08.07 SEINÄJOKI, Torikeskus (Seinäjoen Tangomarkkinat) klo 13
08.07 SEINÄJOKI, Kisa-Areena – Tangokuningasfinaali (Seinäjoen Tangomarkkinat) klo 19
14.07 KIURUVESI, Kiuruveden Iskelmäviikon IskelmäAreena (IskelmäMestari -laulukilpailu)
15.07 KIURUVESI, Kiuruveden Iskelmäviikon IskelmäAreena (IskelmäMestarit Estradilla)
12.08 PIEKSÄMÄKI, Salmen lava (Sanna Liimatainen & Calibra)
24.08 KUOPIO, Pukuliike Fauna (Pukuliike Faunan 20-vuotisjuhlaviikko) klo 15-18
26.08 KUOPIO, Ilveskasino (Sanna Liimatainen & Calibra) klo 20
07.10 JÄMSÄ, Himos Areena (Kultakurkku -laulukilpailun tuomarointi)
———————–
———————–

TEHDYT KEIKAT 2016

29.05 TURKU, Venus Nightlife (Seinäjoen Tangomarkkinoiden semifinaalimaratoni)
18.06 TAMPERE, Tohloppi (Seinäjoen Tangomarkkinoiden finaalin karsinta)
06.07 SEINÄJOKI, Paviljonki (Seinäjoen Tangomarkkinat)
07.07 SEINÄJOKI, Torikeskus (Seinäjoen Tangomarkkinat)
07.07 SEINÄJOKI, Kisa-Areena – Tangokuningasfinaali (Seinäjoen Tangomarkkinat)
12.07 PYHÄSALMI, Pyhäsalmen lava
13.07 KIURUVESI, Kiuruveden Iskelmäviikon IskelmäAreena (avajaiset)
15.07 KIURUVESI, Kiurusali (yksityistilaisuus, Kiuruveden Iskelmäviikko)
16.07 KIURUVESI, Kiuruveden Iskelmäviikon IskelmäAreena (IskelmäMestarit Estradilla)
27.08 VARKAUS, Päiviönsaarentori klo 15
29.08 SYVÄNIEMI, Eevantalo klo 19.30
14.10 MAANINKA, Tuovilanlahden nuorisoseurantalo (Lauluja rakkaudesta) klo 19
18.10 OUTOKUMPU, Kulttuurikeskus Marita (Lauluja rakkaudesta) klo 18
19.10 KONNEVESI, Konnevesitalo (Lauluja rakkaudesta) klo 19
20.10 SUONENJOKI, Syketalo (Lauluja rakkaudesta) klo 18
22.10 KUHMO, Kuhmo-talo (Lauluja rakkaudesta) klo 15 ja klo 18
23.10 KUHMO, Kuhmo-talo (Lauluja rakkaudesta) klo 15
27.10 VIEREMÄ, Kyrönniemi (Lauluja rakkaudesta) klo 19
29.10 KUOPIO, Kylpylä-Hotelli Rauhalahti (Onnentähti-orkesteri) klo 21
03.11 KEITELE, Liikuntahalli (Lauluja rakkaudesta) klo 19
04.11 VIITASAARI, Keihärinkosken kylätalo (Lauluja rakkaudesta) klo 19
26.11 NILSIÄ, Golden Resort (Sanna Liimatainen & Calibra) Yksityistilaisuus klo 21
02.12 RAUTAVAARA, Rautavaaran kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 19
03.12 LEPPÄVIRTA, Leppävirran kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 17
04.12 JUANKOSKI, Ylösnousemuksen kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 18
12.12 KUOPIO, Scandic Hotels (Lauluja rakkaudesta) Yksityistilaisuus klo 18.30
16.12 KUOPIO, Pyhän Johanneksen kirkko (Joulun rauhaa -konsertti, mukana Satu Suhonen) klo 18
31.12 PIEKSÄMÄKI, Kari Tapion Paalupaikka (Sanna Liimatainen & Calibra) klo 21